Jak na líčení zralé pleti?
Často se na mých make-up kurzech setkávám s tím,
že se dámy naučily ve dvaceti líčit a to se za dlouhá léta se pro ně stalo rutinou,
ale po čtyřicítce už mnohé samy cítí a vidí na sobě, že by to chce pořádnou změnu,
že už to není úplně ono, že ten make-up spíš vrásky zvýrazňuje než aby je
lichotivě vymazal.
A ano je to tak. I v líčení je potřeba přihlédnout k věku ženy a to s velkým citem. Je to stejné jako s délkou sukní.
S přibývající věkem se nám obličej mění. Mění se jeho tvar a rysy. Kontury rtů a očí ztrácejí svoji ostrost a intenzitu. Mění se i struktura pleti.
Přibývají barevné nerovnosti pleti jako jsou pigmentové skrvny, prohlubují se vrásky, objevuje se "růžovka".
Na to všechno je třeba brát zřetel, aby líčení lichotilo a zbytečně nepřidávalo roky.
Líčení žen po čtyřicítce, v čem je to líčení jiné? Na co si dát pozor?
Pravidlo, že příprava pleti před líčením je důležitá ve zralém věku platí dvojnásob. Každý make-up je mnohem krásnější na čisté, pěstěné a odpočinut pleti.
Já osobně pro sebe a pro své klientky používám pro tonizaci a hydrataci pleti pleťovou vodu z růže damašské. Poté následuje šípkový olejíček, který pleť jemně zabarví a sjednotí nebo vysoce hydratační či výživný krém od Weledy Skin food / Skin food Light.
NIKDY nezapomenu použít pleťový fluid s SPF 50+ !
Nyní můžeme přistoupit k samotnému líčení. Nebudu popisovat přesný postup, ale poradím ty hlavní zásady líčení velkých holek.
Pamatujte, že velké kontrasty a ostré kontury nejsou lichotivé. Tedy žádná ostře seknutá linka, či tvrdá kontura rtů. Dbejte na to, aby výsledek byl přirozený.
Make-up volte v teplejších odstínech. Spíše krémové, olejové nebo voskové textury. Ostatně všechny další make-up produkty (rtěnku, tvářenku, rozjasňovač, bronzer, kontura) vybírejte v krémových texturách.
Na fixaci doporučuji fixátory ve spreji a transparentní HD pudr, který je velmi jemně mletý a opticky vyhlazuje vrásky a zjemňuje strukturu pleti.